wtorek, 9 listopada 2010

H.O.U.S.E and D.E.S.I.G.N.

Architektura czy design dla kilkulatka? Ależ owszem, czemu nie?, dzieciom też należy się!

Zwłaszcza jeśli na naszą półkę mają szanse trafić dwie tak wypasione pozycje przygotowane przez ultra twórcze hipopotamstudio.
Pierwsza to D.O.M.E.K autorstwa Aleksandry Miechowiak i Daniela Mizielińskiego. Fantastyczne ilustracje, zabawne podpisy pokażą nam najlepsze i najbardziej znane przykłady architektury światowej ( w liczbie 35). Nie trzeba czytać od deski do deski, można wybrać na chybił trafił i na pewno będzie to strzał w 10. Najlepsza zabawa zaczyna się po lekturze, poproście dziecko by samo coś zaprojektowało, a przekonacie się, że taka inspiracja uwalnia ducha wyobraźni dziecka, które do tej pory dość schemtycznie rysowało wolnostojace domki z płotkiem.
A jeśli nie wierzycie moim zachwytom, to może przekona was fakt, że D.O.M.E.K. został juz przetłumaczony m. in na włoski, niemiecki i angielski, a także hojnie obsypany najbardziej prestizowymi nagrodami.

How much can one house differ from another? H.O.U.S.E inventive and funny book shows what fascinating art architecture is. In witty and vivid drawings, concise and catchy descriptions thirty-five extraordinary creations of the most eminent architects in the world are explored.

Kolejna pozycja od wypasionego Hipopotama to D.E.S.IG.N z tekstem Ewy Solorz. 69 przedmiotów codziennego użytku zaprojektowane w nieszablonowy sposób czyli "domowy elementarz sprzętów i gratów niecodziennych". Słynna sofa w kształcie ust Marilyn Monroe ze studia 65 to tylko jedna z perełek. Kilkanaście lat temu spełnieniem marzeń moich rodziców i mojej młodzszej siostry namietnie rysującej po ścianach naszego mieszkania, z pewnością byłaby tapeta do kolorowania zaprojektowana przez AZE Design.
Obie książki zostały wydane przez Dwie Siostry, jedno z ulubionych przeze mnie wydawnictw, ale o tym innym razem.
More www.hipopotamstudio.pl1 komentarz: