niedziela, 13 lutego 2011

Serce dzieckaWalentynki. We wszystkich wystawach sklepowych serduszka. Miłość ta gorąca, o kolorze czerwieni unosi sie w powietrzu. Ta czysta, biała spływa z oddechem na naszych najbliższych, czasem jak Aniołki unosi się gdzieś na niebie. Bijące serce, symbol gorącej miłości i symbol życia.

Czasem serduszko narodzonego dziecka nie bije ładnie, miarowo, ma poplątane naczynia, czasem brakuje mu bardzo istotnego elementu. Radość zamienia się w dramat. Wady serca i układu krążenia to najczęstsze wady wrodzone u żywo urodzonych noworodków. Jedynym ratunkiem jest postęp medycyny. Kardiochirurgia jest tą dziedziną, w której Polska zawsze mogła poszczycić się naprawde wspaniałymi specjalistami, choć niestety ubywa ich. Są wady, które rozpoznane kilkanaście lat temu oznaczły dla dziecka wyrok śmierci. Dziś dzieci mają szanse. Aktualnie najlepszym, specjalizującym sie w operowaniu tych najcięższych wad - HLHS ( brak lewej komory serca) czy TGA(przełożenie wielkich pni tętniczych) jest łódzki ośrodek Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki. Kieruje nim profesor Jacek Moll, człowiek wiekiej wiedzy i doświadczenia, ale przede wszystkim Wielkiego Serca. Rodzice z całej Polski powierzają mu życie własnych dzieci. Finał nie zawsze jest szczęśliwy. Ośrodek ten choć bezkonkurencyjnie najlepszy jest bardzo biedny. Niestety za talentem i wynikami nie idą pieniądze. Zbyt mała ilość miejsc na oddziale intensywnej opieki sprawia, że planowane operacje muszą czekać. Dzieci czekać nie mogą i.... nie czekają :(

Prosze Was dzisiaj z okazji Walentynek i bez okazji :) jeśli np. planujecie przekazać 1% swojego podatku przekażcie go kardiochirurgi łódzkiej, a jeśli spontanicznie też chcecie komuś pomóc to śmiało - zróbcie to także na rzecz kardiochirurgi łódzkiej. Wiem dobrze, że najlepiej pomaga sie konkretenj osobie, ale wierzcie mi, w ten sposób można akurat pomóc bardzo wielu konkretnym dzieciakom!

A jak zrobić to najłatwiej ? Poprzez wpłate na konto Fundacji Serce Dziecka z dopiskiem ICZMP Kardiochirurgia.

Na temat Fundacji można poczytać na ich stronie internetowej sercedziecka.org.pl. Ja powiem tylko, że jest ona wielkim wsparciem dla rodziców, nie tylko w kwesti finansowej. Posiada bardzo prężnie działające forum, dzieki któremu rodzice często znajdują pomoc.

Fundacja posiada status OPP, zatem wpłaty 1% i darowizny podlegają odliczeniom podatkowym.

Pomoc finansową na określony cel prosimy kierować na konto:

Fundacja Serce Dziecka im. Diny Radziwiłłowej
ul. Narbutta 27/1, 02-536 Warszawa

Nr konta na wpłaty złotowe PL 12 1160 2202 0000 0001 4668 2533,
Nr konta na wpłaty w euro PL 09 1160 2202 0000 0001 2152 1272,
SWIFT BIGBPLPW

koniecznie z dopiskiem:

- ICZMP Łódź


1% podatku można przekazać w rozliczeniu rocznym PIT
W PIT należy podać:
numer KRS 0000266644
i nazwę Fundacja Serce Dziecka im. Diny Radziwiłłowej,
a w polu informacji dodatkowych przeznaczenie środków:

- ICZMP Łódź


"Miej serce i patrzaj w serce"

3 komentarze: