wtorek, 29 marca 2011

Mini Manual


Mały Klub Bunkra Sztuki to rodzaj warsztatów twórczych skierowany do dzieci a organizowany przez galerię Bunkier sztuki w Krakowie. Do współpracy często zapraszani są rózni artyści ci mniej i bardziej znani. Dziś o bardzo fajnej pozycji wydanej dzięki staraniom galerii "miniManual. Sztuka gry wyobraźnią".
Ze wstępu napisanego przez Annę Bargiel - jednej z inicjatorek MKBS dowiadujemy sie, że jest to kolejna odsłona projektu Manual CC zapoczątkowanego przez bytomską galerię Kronika w 2007 r. a wywodzącą się z nurtu Fluxus ( człowiek uczy sie przez całe życie -:) ). Manual CC są niczym innym, niż "instrukcją gier dla początkujących".
Książeczka, którą dziś opisuję podzielona jest na dwie części. Pierwsza, archiwalna to zbiór instrukcji stworzony przez artystów z całego świata w latach 80- tych. Druga zawiera instrukcje stworzone przez artystów młodego pokolenia. Znajdziecie tu propozycje zabawy od Poli Dwurnik, Anny Marii Kaczmarskiej, Joanny Pawluśkiewicz i wielu innych, nie tylko z Polski.
Wszystkie propozycje są niskobudżetowe, na ogół proste i bardzo kreatywne.
A jesli w którąś sobotę planujecie się wybrać na krakowskie planty, to sprawdźcie czy akurat nie ma warsztatów w ramach tego projektu.
Książeczka kosztuje 24 zł i mozna ją kupić w księgarni galerii.


3 komentarze: