wtorek, 3 maja 2011

Na patriotyczną nutę czyli ten najpiękniejszy świat"Dorośli mają czasem wielkie kłopoty i wzdychają: Co z nami będzie dalej? Potem kłócą się, bo jedni chcą tak, a inni zupełnie inaczej. A Tobie wystarcza, że las zawsze pachnie i autobusy prowadzą tacy silni Panowie. I jeszcze zachwyca Cię, choć nie wiesz dokładnie, co to znaczy, że Tata obiecał wakacje nad polskim morzem, bo jest najpiękniejsze....."

To cytat pochodzący z książeczki z płytą CD "Ten najpiękniejszy swiat", w której Ewa Bem śpiewa piosenki najlepszych polskich tekściarzy do muzyki Jerzego Wasowskiego w aranżacjach Andrzeja Jagodzińskiego. Autorką ilustracji jest Elżbieta Wasiuczyńska.
Pewnie wszyscy znaja, ja znam bo moja mama znała :) No i znał też Aniołek, który kilka lat temu w pewną grudniową noc postanowił zapoznać Starszą Cacaną. A skoro Strasza Cacana już znała, to przyszedł tez odpowiedni czas na Młodszą.
Piosenki o świecie zamknietym w dziecięcym pokoju, o harcerzach, żołnierzach, o mamie i o szkole, o dziecięcym sercu i marzeniach, o domu ojczystym.
Hanuszka słodko kręciła główką w takt muzyki. Wiedziałam, że jej się spodoba :)6 komentarzy:

 1. cudowne dziecko!!!!:))))))

  OdpowiedzUsuń
 2. Tak, zdecydowanie polskie morze jest najpiękniejsze:-).

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo lubię Ewę Bem! :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Przesłodka córeczka.
  Głos E/ Bem jest cudny.

  OdpowiedzUsuń