środa, 23 listopada 2011

Ladies and Gentelmen - Great swedish illustrator Ingela P Arrhenius

Ingela P Arrhenius to szwedzka ilustratorka, która na koncie oprócz książkowych ilustracji ma całą gamę różnorodnych projektów graficznych. Ja sama poznałam jej twórczość dzięki zabawkom, gdyż to ona jest autorką pokazywanych we wcześniejszym poście cyrkowych babuszek. Zresztą, nie tylko cyrkowych, bo matrioszkowy projekt ciagle się rozwija. We wszystkich jej pracach zwraca uwagę zamiłowanie do designu lat 50 i 60 - tych. Jej prace można kupić zarówno w sklepikach muzealnych np w Moderna Museet w Sztokholmie i dobrych designerskich sklepach, jak i w popularnych tu w Szwecji sklepach spożywczych np. herbatniki opakowane w pudełko zaprojektowane przez ilustratorkę :) Poniżej kilka projektów Ingeli, a jeśli ktoś pragnie więcej to odsyłam na stronę autorki www.ingelaparrhenius.com. Podddając się otaczającej już ze wsząd atmosferze świąt dodam tylko, że jednym z jej ostatnich projektów było wykonanie dekoracji światecznej dla ekskluzywnego domu towarowego NK w Sztokholmie. Szczegóły oczywiście na stronie.5 komentarzy:

  1. Kurczę no świetne! Sama chciałabym kilka rzeczy;) a babuszki cyrkowe są niesamowite!

    OdpowiedzUsuń
  2. Świetne. Uwielbiam taka estetykę. Tego kotka z ptakiem na głowie mogłabym mieć na ścianie! Drzewo z sowami zresztą też.

    OdpowiedzUsuń
  3. mamy te matrioszki :) cudowne są :D Łucja lubi się nimi bawić, mi się najbardziej podoba misiu i sowa:D i ten mały stworek na końcu:)

    OdpowiedzUsuń