niedziela, 21 października 2012

Turlututu A kuku To ja !


Przed chwilą, gdy Hania jadła kaszkę tłumaczyłam, że po książkę sięgamy czystymi rękoma i traktujemy ją z szacunkiem. Ale są książki, które wymagają odmiennego traktowania, pocierania, potrząsania. Takie właśnie są książki dla najmłodszych Herve Tullet'a. "Naciśnij mnie" większość mam małolatów pewnie zna. Wczoraj z okazji spotkania z autorem zaopatrzyliśmy się w nową tytułową książeczkę. Piszą o niej , że zaprasza w podróż po magicznym świecie wyobraźni. W istocie Turlututu przybywa swoim nowym statkiem kosmicznym i podróżuje, maluje, śpiewa. We wszystkim każe sobie towarzyszyć. Zna nawet ulubioną piosenkę przedszkolaków. I tak sobie myślę jak patrzę na niego, że sam Miró żałuje, że to nie on go stworzył :)

A spotkanie udane bardzo. Sam autor zarażał pozytywną energią. Dla Hani jednak najciekawszym punktem było malowanie wielkich plam. Tak to coś w czym Hania naprawdę się spełnia :)

11 komentarzy:

 1. Wspaniała zabawa. Też lubię plamy, wieeelkie i kolorowe :)

  OdpowiedzUsuń
 2. autorzy książek dla dzieci to w większości niesamowicie pozytywnie zakręceni ludzie :) i dobrze, bo po spotkaniach z nimi dzieci będą jeszcze bardziej zarażeni czytaniem :)))

  OdpowiedzUsuń
 3. Tak, Turlututu też jest u nas od warsztatów nr 1. W sumie nie planowałam zakupu, ale rozbroił mnie Ludwik, który po trzech stronach próbnego czytania na stoisku zdecydowanym ruchem wyrwał mi książkę - myślałam, że znudzony, a ten fąfel podbiegł z nią do pana zbierającego pieniądze. Przekaz był jasny - bierzemy! Nie żałuję..

  OdpowiedzUsuń
 4. A ja nie znam tej książki! a strasznie ki się juz na zdjęciach podoba. :-)
  Hania wygląda tak obłędnie w tej fryzurze, ze napatrzeć się nie mogę!

  OdpowiedzUsuń
 5. czytałam o "Naciśnij mnie" - planuję sprezentować pewnej małej damie, ale póki co podobno bardzo niszczy wszelkie książeczki, więc czekam :)

  OdpowiedzUsuń
 6. książka i u nas na liście, niesamowicie pozytywny autor, buzia mi się uśmiecha, jak go widzę na zdjęciach "w akcji" :)

  OdpowiedzUsuń
 7. takie wymagające aktywności książki, to cudna zabawa dla maluchów, zachęca do czytania do niczego jednocześnie nie przymuszając
  Hania wygląda na całkowicie pochłoniętą twórczą pasją :) podobnie jak autor książeczki - niezwykle pozytywnie zakręcony gość

  OdpowiedzUsuń
 8. nie mamy :) chyba czas to zmienić :)))ściskam mocno ..

  OdpowiedzUsuń
 9. pozdrawiam :) byłam tam z córką o ile dobrze pamiętam malowały na przeciwko siebie :)
  zapraszam na mojego bloga http://mamatosimisi.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 10. Serdecznie zapraszamy na Halloweenowy konkurs gdzie do wygrania jest bon o wartości 40zł do zrealizowania w księgarni Gandalf :) Jeszcze tylko przez 2 dni :)

  http://babylandiaa.blogspot.com/2012/10/halloweenowa-niespodzianka.html

  Z góry bardzo przepraszam za spam...

  OdpowiedzUsuń