piątek, 8 marca 2013

Przygody Dory i Flory


Dora i Flora siostry dwie małe, które są grzeczne a może nie, lecz sęk w tym cały,że nie wiedziały kiedy są grzeczne a kiedy nie.

Na tę samą przypadłość cierpi Młodsza Cacana. Być może właśnie dlatego jest to ostatnio najulubieńszy umilacz przejażdzek samochodowych. Jeszcze kilka lat temu, ulubiony bardzo grzecznej Starszej Cacanej :) Płyta to zapis słuchowiska zrealizowanego dla polskiego radia. Wyborna uczta dla ucha. Muzyka, dykcja aktorów, cudne "eł" pana narratora. Ale od początku... Na początku była książka Erica Linklatera (1944). Potem polski przekład Andrzeja Nowickiego i adatapcja na potrzeby słuchowiska. Następnie poproszono o skomponowanie muzyki Jerzego Wasowskiego i dobrano aktorów, np. Irenę Kwiatkowską do roli pani Rozumek. A potem trzeba było już tylko grzecznie posadzić dzieci - niech słuchają. Grzecznie...?Nieważne problem od pokoleń ten sam :)

8 komentarzy:

 1. Wow! Muzyka Wasowskiego? to rzeczywiście musi być świetne:-). Mówiłam to ja, fanka Kabaretu Starszych Panów. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. O, chodzi to za mną i chodzi! Dodaję do listy zakupów, która robi się coraz dłuższa i dłuższa....Ze tez mój mąż nie jest szejkiem!

  OdpowiedzUsuń
 3. Dzięki, tego nie znamy... Z Bajek-Grajek może ułożę kiedyś naszą top-ten listę, zainspirowana tym wpisem. Pozdrowienia!

  OdpowiedzUsuń
 4. U nas od niedawna,na zyczenie malej,ciagle gra muzyka.Bajek do sluchania jeszcze nie mamy a moze powinnam,bo to zdecydowanie bardziej pobudza wyobraznie niz bajka na youtube...Sama pamietam jak namietnie sluchalam tych z adapteru

  OdpowiedzUsuń
 5. Pięknie tu u Was. Zdjęcia - ich klimat i umiejętność złapania odpowiedniego momentu mnie urzekły. Pozdrawiam ciepło i dziękuję za miłe odwiedziny, M. z Blogu o poranku.

  OdpowiedzUsuń
 6. Stare dobre polskie radio :-))

  OdpowiedzUsuń
 7. Fajna rzecz .., jezeli jezyk nie jest zbyt trudny to chetnie zakupie ...! M

  OdpowiedzUsuń
 8. Linkuję koleżance :) Na pewno się przyda :)

  OdpowiedzUsuń