wtorek, 26 listopada 2013

Pofilozofujmy...


Leszek Kołakowski mądrym człowiekiem był. Leszek Kołakowski córkę miał. Faktem powszechnie znanym jest, że dzieci bacznymi obserwatorami świata są. Że zapędzić człowieka dorosłego, myślącego w kozi róg pytaniami w stanie są, z tzw. doświadczenia życiowego wiem. Czy sprawiedliwość jest na świecie? Jak ma się sprawiedliwość do etyki i moralności. Co jest faktem, a co oceną faktu i czy taka gadka szmatka ma w ogóle sens?

Debata filozoficzna Królika z Dudkiem o Sprawiedliwości ukazała się nakładem wydawnictwa Muchomr. Hani bardzo spodobała się szata graficzna. Julia po pierwszym przeczytaniu zmarszczyła brwi i mruknęła pod nosem. Po kolejnym mruknęła hmm i lekko się uśmiechnęła. Myślę, że parę razy powinna jeszcze przeczytać tę debatę, więc w jakiś niewielkich czasowych odstępach pod nos jej podsunę książeczkę:)Z Mądrościami z doliny Muminków rzecz się ma inaczej. U nas to pozycja oczywista, choć wg mnie niekonieczna. Książeczka zawiera kilka prawd absolutnych i innych oczywistych oczywistości. Jednak dopiero po lekturze zrozumiałam dlaczego Hania odmawiając jedzenia twierdzi, że jest zbyt szczęśliwa, żeby jeść :)6 komentarzy:

 1. zaczęłam się zastanawiać, jakie pozycje u Was na Mikołaja i pod choinką się znajdą ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. świetne! przyjdzie czas i u nas na takie mądrości :) powinnam juz chyba zbierac takie perełki

  OdpowiedzUsuń
 3. Często patrzę na dziecięce książeczki z perspektywy dorosłego i wiele z nich kupuję, bo znajduję w nich coś dla siebie - choć wydawałoby się, że kupuję je dla L.. Zdaję sobie sprawę, że dziś jest jeszcze na nie za mała. Ale gdy podrośnie będzie miała pod ręką skarbnicę wiedzy i mądrości. Więc kupuję bez umiaru. Poza tym książki nigdy się nie przedawniają. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. ihihihihihi i u mnie dziś książeczkowo :))) a kompletu muminków kurcze ciągle nie posiadamy :(( Choć Zula uwielbia !! Królika i Dudka jeszcze nie oglądałam. Intrygująca pozycja .. pozdrowionka !!

  OdpowiedzUsuń
 5. właśnie szukam czegoś fajnego dla małej :)))

  OdpowiedzUsuń