piątek, 20 maja 2011

Bielszy odcień bieli


Komunia juz za nami. Pogoda niestety nie dopisała. Był to jedyny dzień z całego tygodnia, gdy padało nieprzerwanie. W końcu sam Pan Bóg błogosławił:). Ostatni tydzień przed, upłynał na próbach i przygotowaniach, w całkiem spokojnym rytmie. Zgodnie z przewidywaniami najbardziej stresująca okazała się spowiedź, gdyby nie obecność koleżanek w tej samej sytuacji, Julka pewnie by uciekła. Uroczysta msza dostarczyła wiele wzruszeń. Jest coś poruszającego w widoku ubranych w najczystszą biel dzieci, stojących ze złożonymi rękoma przed ołtarzem, pełną skupienia buzią. Fakt, u mnie o to nie trudno, zawsze gdy słysze Ave Maria grane na skrzypcach, oczy robią mi się szklane. Jednak nic nie przebije momentu, gdy podczas części mówionej przez Julię, nieoczekiwanie ksiądz wszedł jej w słowo. Niczym nie skonfudowana Julka poczekała aż ksiądz dokończy, uśmiechnęła się do niego i wypowiedziała swoją kwestię od poczatku. Żadnych łez czy rozdygotania. Opanowanie i profeska. Dumna mama przełknęła tylko slinę i powstrzymała łzy wzruszenia.
Po mszy, w strugach deszczu udaliśmy się na obiad. Pełen luz i mnóstwo radości. Mam nadzieję, że tak się zapisze we wspomnieniach Julki.10 komentarzy:

 1. Na pewno będzie miała piękne wspomnienia, zwłaszcza że musiała tak specjalnie się do tego przygotowywać i pewnie z niemałym zaangażowaniem.

  OdpowiedzUsuń
 2. śliczna , skromna sukienka i wianuszek:)

  OdpowiedzUsuń
 3. ehhhh jak ja lubię tego typu suknie komunijne - klasa sama w sobie. Córcie oczywiście piękne by wyglądały i w workach po kartoflach, ale tak.... ehhh:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jest taka delikatna i dziewczęca - idealna! Obie dziewczyny wyglądają pięknie i nieprzeciętnie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Piękne zdjęcia!!! Obie Dziewczynki jak aniołki :D

  OdpowiedzUsuń
 6. wow teraz to komunie jak wesela;p piękne zdjęcia!!

  OdpowiedzUsuń
 7. Pięknie - i w szczególe i w ogóle.

  OdpowiedzUsuń
 8. cudnie wyglądają obie panny :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Zawsze szkoda kiedy pogoda zawodzi.
  Myślę, że jest to wydarzenie na miarę wspomnień bez względu na pogodę.
  Miłego białego tygodnia, bo pewnie taki macie?
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 10. Sukienka sliczna i ile uroczych zdjec, cudne wszystko i tyle... :-)

  Pozdrawiamy serdecznie. M

  OdpowiedzUsuń